Düz Cam: Estetik ve Uygun Fiyatlı Bir Seçenek

Düz cam modelleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Uygun fiyatlı olması sebebiyle birçok alanda kullanılmaktadır. Düz camların en yaygın kullanım alanları, pencere camları, kapı camları ve çerçeve camlarıdır. Akman cam olarak istenilen her alana düz cam montajı yapmaktayız.

Düz Camın Özellikleri

Düz camlar , adından da anlaşıldığı gibi düz bir zemine sahiptir. 4mm ve 6mm arasında tercih edilmektedir. Çok daha büyük camlar için bu kalınlık ölçüleri de doğru orantıda artmaktadır. Düz camların kalınlığı arttıkça, dayanıklılık seviyesi de artmaktadır.

Düz Camın Avantajları

Düz camların en büyük avantajlarından birisi uygun fiyatlı ve estetik olarak harika görünmesidir. Pencerede kullanılmak için harika bir alternatiftir. Düz camlar çok kolay temizlenmektedir. Sıcak bir bez yardımı ile komple temizlenmektedir. Işığı geçiren yapısı ile de ortamın aydınlık görünmesine katkı sağlamaktadır.

Düz Camın Dezavantajları

Düz cam modellerinin dezavantajları da mevcuttur. En önemli olumsuz yanlarından birisi kırılmaya karşı diğer cam modellerine göre daha az dayanıklıdır. Düz cam modellerinin yalıtımı, diğer camlara göre daha zayıf kalmaktadır. Isı yalıtımı istenilen yerlerde düz cam modellerinin kullanımı tavsiye edilmemektedir.

2023 Düz Cam Fiyatları

Düz camın fiyatı, cam boyutuna ve kalınlığına göre değişmektedir. Pencereler de kullanılan düz camların fiyatları şu şekildedir:

  • 4 mm kalınlıkta düz camfiyatı : 30-40 TL/m²
  • 6 mm kalınlıkta düz cam fiyatı: 45-55 TL/m²

Düz Camın Kullanım Alanları

En yaygın kullanım alanı pencere camlarıdır. Fakat evlerde bulunan kapı camlarında ve ayna yapımlarında da tercih edilmektedir. Düz camın kullanım alanı oldukça geniştir ve hayatımızın her köşesinde rastlamak mümkündür.

Buzlu Kapı Camı Fiyatları 2023

BUZLU CAM

Buzlu camların avantajları, dezavantajları ve fiyatları

Düz Cam Nasıl Temizlenir?

Nemli ve sabunlu bir bez ile temizlenebilen bir yapıdadır. Çok basit bir şekilde kir ve tozlardan arınmaktadır. Düz camların kolay silinmesi, uygun fiyatlı olması en büyük tercih sebeplerinden birisidir.

Düz cam modellerinin özelliklerini ve fiyatlarını sizler için bir araya getirdik. Merak ettiklerinizi bizler ile yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp